pánové, už máte přezuto na letní gumy?

Očkování proti HPV

...nebo na prevenci úplně kašlete ze zásady?

Ať tak nebo tak, proti některým sexuálně přenosným infekcím není kondom spolehlivou ochranou!

80 %

žen i mužů se v životě setká s HPV!

Infekce lidským papilomavirem (HPV) se podílí na vzniku rakoviny zevních rodidel a pochvy, na rakovině análního otvoru a konečníku, rakoviny v oblasti hlavy a krku žen i mužů, rakoviny penisu. Některé typy HPV způsobují úporné genitální bradavice.

Každých

20

hodin


zemře v ČR jedna žena na rakovinu děložního čípku.

HPV jsou běžné. Podle celosvětových odhadů až 80% sexuálně aktivních mužů a žen se nakazí HPV opakovaně. K nákaze může dojít při kontaktu s kůží či sliznicí nakažené osoby. HPV se přenáší především pohlavním stykem nebo přenosem z rukou či úst na pohlavní orgány. K přenosu může dojít i při nekoitálních aktivitách (orální sex, mazlení). Kondom nezajišťuje absolutní ochranu před HPV (HPV mohou postihnout část těla, která není kryta kondomem).

Lidé, kteří mají HPV infekci, nemusí trpět žádnými příznaky. Mohou virus šířit, aniž by o tom vůbec věděli. I když máte jednoho sexuálního partnera, může být tento partner nositelem HPV viru, aniž by o tom věděl. 

Efekt ochrany očkováním proti HPV infekci se může projevit ve snížení výskytu nových projevů úporných genitálních bradavic a později snížíte ve značné míře vznik rakoviny genitální oblasti a hlavy a krku – u mužů i u žen.  

HPV způsobuje onemocnění, proti kterým se lze dlouhodobě chránit očkováním...

Nepoznáte, kdo HPV má a kdo ne...

Většina nakažených nejeví žádné příznaky. I když máte jednoho sexuálního partnera, může být nositelem viru a nemusí o tom vědět.

Ochraňte své děti...

Aby účinek očkování byl co největší, očkování by mělo proběhnout v dostatečném předstihu před započetím sexuálního života. Vaše děti si očkováním vytvoří proti HPV ochranu do budoucna.

Očkováním proti HPV chráníte sebe i svého partnera.

Využijte možnosti ochrany proti lidskému papilomaviru a rakovině právě teď.